Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Lublin – Dentamed klinika dbająca o zdrowy uśmiech

BOTOX jest nazwą handlową oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium Botulinum. Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą usuwania zmarszczek. Polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca preparatu, powodującego rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zaletą preparatu BOTOX jest to, że działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, nie wpływając na funkcjonowanie innych mięśni. W rezultacie uzyskujemy wygładzenie zmarszczek mimicznych, a wyraz twarzy nie zmienia się. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia, pełny efekt terapeutyczny widoczny jest natomiast dopiero po 7-10 dniach.

Zastosowanie preparatu BOTOX

 • usuwanie zmarszczek między brwiami
 • usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła
 • usuwanie tzw. „kurzych łapek”
 • unoszenie linii brwi
 • leczenie nadpotliwości dłoni, stóp i pach

Przeciwwskazania do zabiegu

 1. a) bezwzględne
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • antybiotykoterapia lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji
 1. b) względne
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Po zabiegu

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest zabiegiem mało inwazyjnym, oznacza to, że pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Niestety z wiekiem następuje jego utrata. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego – wstrzyknięte w miejsca wymagające wypełnienia – w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe (od 9 do 12 miesięcy). Wykorzystanie kwasu hialuronowego służy do uwydatnienia kości policzkowych lub przywrócenia im objętości, a także wypełnienia ubytków tkanki mięśniowej i kostnej.

Wypełniacze przywracają naturalną objętość w tych okolicach, w których najintensywniej następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Dotyczy to przede wszystkim okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych, kącików ust oraz ust. Ponadto zabiegi wykonywane są na okolicach żuchwy i podbródka, a niekiedy na szyi i skroniach. Wypełnia się również oczodoły i tzw. „dolinę łez”. Rozwiązanie to zapewnia kompleksowe modelowanie twarzy.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zmiany skórne typu zapalnego /trądzik, opryszczka/
 • choroby immunologiczne w wywiadzie
 • skłonność do nadmiernego przerostu blizn
 • stosowanie preparatów wydłużających czas krzepnięcia krwi (heparyny drobnocząsteczkowe, aspiryna)

Po zabiegu

Po zabiegu w miejscach iniekcji może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, który powinien ustąpić do 24 godzin od chwili zabiegu.

Zaradzimy wszystkim problemom – medycyna estetyczna Lublin – Dentamed

Medycyna estetyczna to nowoczesny dział medycyny, którego celem jest pomaganie kobietom i mężczyznom, a dokładnie – spowolnienie procesów starzenia się skóry, abyśmy mogli zachować dobry wygląd i cieszyć się młodzieńczym samopoczuciem. Bo w młodym ciele, zdrowy duch! Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stosowane mogą być w każdym momencie życia – każdy z nas starzeje się w inny sposób, ma na to wpływ wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Nie ma dolnej granicy wieku, w jakim można poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Z jednej strony na procesy te wpływają geny, gospodarka hormonalna, a z drugiej nasza dieta i czynniki atmosferyczne. Wiele z tych czynników wpływu możemy zmienić, z częścią z nich jednak sobie nie poradzimy bez medycznej pomocy. Zanim jednak podjęta zostanie decyzja o skorzystaniu z możliwości wykonaniu zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, warto spróbować naturalnych metod i zatroszczyć się o swój wygląd poprzez wzmożoną aktywność oraz odpowiednio dobraną dietę. Medycyna estetyczna to nieoceniona pomoc w walce z niedoskonałościami ciała. Zabiegi, jakie oferuje nasza klinika polegają w dużej mierze na odbudowywaniu i wspomaganiu naturalnych możliwości skóry, tak na przykład kwas hialuronowy jest kwasem naturalnie występującym w organizmie, z wiekiem jednak jego ilość maleje, a dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym, możemy takie braki uzupełnić.

Medycyna estetyczna Lublin – Cennik Dentamed

W dedykowanej zakładce znajduje się cennik usług z zakresu medycyny estetycznej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, jak i cennikiem zabiegów. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, do których zadawania zapraszamy.

Nasze usługi

W trosce o zdrowy i piękny uśmiech oferujemy Państwu szeroki wachlarz usług z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Endodoncja

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej zajmującym się ro...

Read More

Ortodoncja

Ortodonta Lublin Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą ...

Read More

Implantoprotetyka

Implantologia jest dziedziną stomatologii polegającą na zastąpieni...

Read More

Stomatologia zachowawcza

Stomatolog Lublin – Dentamed Zaprasza Pracujący w Dentamed stomatol...

Read More

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który polega na...

Read More

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna Lublin – Dentamed – zapraszamy na za...

Read More

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Lublin – Dentamed klinika dbająca o zdrowy uśm...

Read More