Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna Lublin – Dentamed – zapraszamy na zabiegi.

Zęby to niezbędny element naszego organizmu, bez którego nie moglibyśmy w pełni sprawnie funkcjonować. O tym, jak istotne jest leczenie zębów, przekonał się bohater powieści Thomasa Manna – ostatni mężczyzna z rodu Buddenbroków, który poprzez nieleczenie zębów przyczynił się do upadku całej rodziny i kresu fortuny. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz kontrole stomatologiczne to podstawa, by żyć w zdrowiu. Niestety często taka podstawowa opieka dentystyczna nie wystarcza i do akcji powinna dołączyć się chirurgia stomatologiczna – cały dział medycyny, zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej. Zabiegi operacyjne w obrębie zębów i szczęki są postrachem większości osób. Warto zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami, by sama nazwa: chirurgia stomatologiczna, nie blokowała naszej troski o zdrowe uzębienie i nie stanowiła przeszkody do podjęcia działania! Profilaktyka to podstawa, nie daje nam ona jednak stuprocentowej pewności, że nie ominą nas bardziej skomplikowane procedury leczenia.

Chirurgia stomatologiczna – kiedy, jak i po co?

Zazwyczaj stomatolog kojarzony jest z wypełnianiem ubytków, plombami, czyszczeniem szkliwa, czy sztukowaniem połamanego zęba. Czasami jednak, aby uzyskać pełnię zdrowia konieczne jest poddanie się zabiegom chirurgicznym, takim małym operacjom pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym. Do tego typu zabiegów pacjenci są specjalistycznie przygotowywani, psychicznie, jak i fizycznie. Koniecznością skorzystania z zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest na przykład wyrwanie, czyli ekstrakcja zęba, a także wszelkie czynności związane z przygotowaniem jamy ustnej do leczenia ortodontycznego. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są tylko wtedy, gdy są niezbędnym działaniem w leczeniu pacjenta.

Przebieg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej – Lublin – Dentamed

Każdy zabieg stomatologiczny, wykonywany w naszej klinice Dentamed, poprzedzony jest bardzo dokładnym badaniem oraz pogłębionym wywiadem z pacjentem. Wykonujemy liczne badania ultrasonograficzne, pozwalające na prawidłowe oszacowanie stanu zdrowia pacjenta. Pacjent przygotowywany jest do zabiegu, który zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu. Często stosuje się znieczulenie ogólne w przypadku zabiegów stomatologicznych – zależy to od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz stanu zdrowia pacjenta, wszelkie znieczulenia omawiane są szczegółowo z pacjentem, decyzję o znieczuleniu podejmujemy wspólnie. Po zabiegu stomatologicznym bardzo ważna jest stała kontrola jamy ustnej – czy procesy gojenia zachodzą poprawnie. Dokładamy wszelkich starań, by proces leczenia był jak najkrótszy i nieuciążliwy dla pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna – jakie zabiegi wykonujemy?

Chirurgia stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem operacyjnym jamy ustnej. Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą:

  • ekstrakcje zębów (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych),
  • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
  • plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową
  • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
  • resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje,
  • zabiegi usunięcia zmian błony śluzowej,
  • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
  • podcinanie wędzidełek warg i języka,
  • usuwanie torbieli kości szczęki i żuchwy.

Chirurgia stomatologiczna Lublin – Cennik zabiegów

Cennik dostępny jest na naszej stronie w dedykowanej zakładce. Jednak przy wielu specjalistycznych zabiegach połączonych, gdy zachodzi potrzeba kompleksowego leczenia, ceny mogą ulec zmianie. Wszystkie powyższe zabiegi są wykonywane w naszej praktyce.

Nasze usługi

W trosce o zdrowy i piękny uśmiech oferujemy Państwu szeroki wachlarz usług z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Endodoncja

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej zajmującym się ro...

Więcej

Ortodoncja

Ortodonta Lublin Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą ...

Więcej

Implantoprotetyka

Implantologia jest dziedziną stomatologii polegającą na zastąpieni...

Więcej

Stomatologia zachowawcza

Stomatolog Lublin – Dentamed Zaprasza Pracujący w Dentamed stomatol...

Więcej

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który polega na...

Więcej

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna Lublin – Dentamed – zapraszamy na za...

Więcej

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Lublin – Dentamed klinika dbająca o zdrowy uśm...

Więcej