Ortodoncja

Ortodonta Lublin

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

Leczenie ortodontyczne do długotrwały proces wymagający współpracy wielu specjalistów, gdyż dla osiągnięcia właściwego efektu konieczne jest właściwe przygotowanie, które obejmuje zabiegi profilaktyczne, leczenie zachowawcze, leczenie chirurgiczne, leczenie dysfunkcji stawu skroniowo – żuchwowego. Poszczególne etapy leczenia są kontrolowane przez Lekarza Ortodontę. Lublin – klinika Dentamed zaprasza serdecznie.

Kim jest ortodonta? Lublin – w klinice Dentamed znajdziecie odpowiedź

Krzywe zęby, nierówny zgryz, wystające jedynki – i płacz młodzieży zmuszonej do noszenia aparatów na zęby – to obrazek sprzed kilku lat. Dziś wszystko się zmieniło. Spora część młodych ludzi sama zgłasza się do ortodonty, by wyprostować swoje zęby.

Ortodonta to lekarz, który może sprawić, że nasze zęby będą się prezentowały znacznie lepiej. Nie każdemu dane było od poczęcia posiadanie wspaniałego, prostego, białego uzębienia. Współcześnie, gdy wygląd jest dla większości osób jedną z najważniejszych rzeczy, ortodonta jest niczym zbawiciel. Może pomóc nam w zredukowaniu nie tylko nieestetycznego wyglądu uzębienia, ale również w pokonaniu problemów związanych z artykulacją. Bowiem leczenie ortodontyczne jest nie tylko leczeniem estetycznym, ma ono wpływ na prawidłowe funkcjonowanie strun głosowych. Najczęściej leczeniu takiemu poddają się młodzi ludzie w fazie dojrzewania, u których plastyczność zgryzu jest wciąż jeszcze dość duża, jednak wiek nie jest barierą do podjęcia leczenia.

Ortodonta Lublin – jak może pomóc?

Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od standardowego badania jamy ustnej, sprawdzania stanu uzębienia i przygotowania pełnej diagnostyki. Po wstępnym badaniu ortodonta wraz z pacjentem omawiają różne możliwości leczenia, rozmawiają również o kosztach i aparacie ortodontycznym. Gdy pacjent podejmie decyzję, rozpoczyna się proces leczenia. Po wyleczeniu ubytków i usunięciu kamienia nazębnego, zakładany jest aparat. Podczas wizyty z zakładaniem aparatu pacjent uczony jest jak należy postępować z aparatem, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Jest to niezwykle ważne, by nie zaburzać procesu leczenia ortodontycznego. Leczenie takie wiąże się z częstym odwiedzaniem ortodonty, który za każdy razem sprawdza ułożenie aparatu i go poprawia, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dzięki bardzo dobrej relacji ortodonty z pacjentem, konkretnym rozmowom, proces leczenia jest efektywny. Nasza klinika Dentamed zapewnia, że ortodonta o taki kontakt dba i profesjonalnie leczy pacjentów, osiągając zamierzone efekty.

Nasze usługi

W trosce o zdrowy i piękny uśmiech oferujemy Państwu szeroki wachlarz usług z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Endodoncja

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej zajmującym się ro...

Więcej

Ortodoncja

Ortodonta Lublin Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą ...

Więcej

Implantoprotetyka

Implantologia jest dziedziną stomatologii polegającą na zastąpieni...

Więcej

Stomatologia zachowawcza

Stomatolog Lublin – Dentamed Zaprasza Pracujący w Dentamed stomatol...

Więcej

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który polega na...

Więcej

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna Lublin – Dentamed – zapraszamy na za...

Więcej

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Lublin – Dentamed klinika dbająca o zdrowy uśm...

Więcej